Mijn liefde voor dieren is altijd een belangrijk deel van mijn leven geweest. Al van jongs af aan was ik omringd door huisdieren – van onze hond Pucky tot de cavia’s, hamsters en andere dieren waar ik met veel plezier voor zorgde. Bezoeken aan kinderboerderijen, dierentuinen en circus met mijn familie versterkten deze band alleen maar.

schilderij dieren vogels

dierenschilderij schilderij kat hond

Een diepe verbinding met dieren inspireert mijn kunst. Ik teken/schilder dieren omdat ze een ziel hebben. In tegenstelling tot levenloze objecten, roepen dieren emoties bij mij op en wil ik dat op doek vastleggen. Zonder dát gevoel, zou ik geen goed dierenschilderij kunnen maken.


Mijn eerste schildercursus heb ik gevolgd in 1986. In 1991 en 1992 heb ik les gehad van de bekende koeienschilder Wiebe van der Zee. 

Ook heb ik een 2 jarige opleiding `Pet Portraits´ (Dierportretten) gevolgd van The London Art College. Ik kreeg les van Melanie Phillips, een bekende Engelse kunstenares. 2010 - 2012

Door de jaren heen heb ik ook nog les gehad van de volgende kunstenaars:

  • Hans Noordermeer 2000 - 2011
  • Arthur Kessels 2005
  • Rein de Vries 2006
  • Edith Schaap 2007
  • Jaap van Dijk 2008
  • Esther Eggink 2013
  • Edgar de Cruijer 2015

Sinds 2007 ben ik werkzaam als kunstschilder en schilder ik met veel plezier en passie allerlei dieren.


dierenschilderijen dieren schilderij

Ik ben moeder van 2 zonen, Jelmer  (32 jaar) en Pieter (29 jaar). Toen de kinderen klein waren had ik niet zoveel tijd om te schilderen. Maar tegenwoordig kan ik me helemaal op mijn grote passie dierenschilderen & tekenen richten.

Inmiddels zijn er ook 2 schoondochters, Marina en Melissa en kleinzonen Jelle en Denver.

dierenschilderijen schilderij dieren vogels

In de vakanties zijn mijn man Douwe, mijn hondje Joris en ik vaak op stap met onze camper. Favoriete landen zijn Frankrijk en Duitsland.

dieren schilderijen dierschilderij dierenschilderij

Zelfs in de vakanties kan ik het niet laten om te schilderen. De doeken en verf gaan dus gewoon mee :)

vogelschilderij vogel schilderij

In mijn vrije tijd lees ik graag een goed boek. Ik lees eigenlijk alle genres, van liefdesromans tot thrillers.

Verder ga ik graag fietsen met mijn hondje Joris en Douwe, we maken heel wat kilometers samen. 

vogelschilderij dierenschilderijen